Like a BrEEZE on mõnus purjekas ja õõtsuv saareke suures meres.
Kui arvestad, et Kapteni sõna on seadus ! ... ja siis tuleb kõik muu....siis ongi kõik lihtne!
Tegelikult: Selleks, et inimeste ja ilma isepäisus Sinul ning kaas reisijatel sel pisikesel pinnal mõnusalt sujuda laseks oleks tore, kui tutvud meie kodukorraga ja siis peaks kõik hästi laabuma.
Paljasjalgsus: purjekas on väike saareke ja seal tatsutakse paljajalu. Pardale astudes jäta jalanõud tüürimehe istme alla sahtlisse. Peenemad jalavarjud võid viia ka kajutisse hoiule, sest suurema lainetuse korral võib jalanõu liigselt merevett või taevaluukide avanedes vihmavett saada.
Ujumine ja pärast: ujumas käiakse laeva ahtriosas paiknevalt redelilt või hüpatakse otse laevatekilt vette. Mõlemal juhul on oluline teavitada kedagi, kes laevas, et ujuma minnakse. Kohe peale veest välja tulemist pead end kindlasti välidušši abil üle loputama ja kuivatama. Märgade jalgadega (liiatigi soolastega) kambüüsis ja kajutis tatsumine ei ole viisaks ei teiste külaliste ega laevapere suhtes kuna põrandapind muutub kleepjaks ja libedaks.
Snorgeldamine ja sukeldumine: purjekal on nii snorgeldamis kui sukeldumis varustus. Peale snorgeldamist loputa varustus mageda veega ja pane turvalisse kohta kuivama. Sukeldumist soovitame vaid kohalike instruktorite juhendamisel, kes iga koha spetsiifikat paremini teavad.
Ajavöönd ja ilm: vaata Gloobust või GoogelEarthi, kui oled oma puhkuse plaaninud ekvaatori kanti (20 kraadi põhja või lõunapoole ekvaatorit) siis on elu lihtne, sest 12tundi paistab päike (vaheldudes kergete soojade vihmasabinatega) ja 12 tundi valitseb pilkane pimedus, kui just kuu oma armulist valgust ei heida. Seega ärgatakse vara ja minnakse vara magama.
Hommikusöök: 8-9 paiku. Pakutakse teed või kohvi, putru või võileiba, puuvilju. Riietus mugav, omal äranägemisel
Lõunasöök: on pigem lõunaoode, sest palavas kliimas ja mitte just liialt füüsiliselt pingutades suurt söömat väga ei naudita. Valikus on puuviljad, näksid ja kerge supp või värske kalaamps, see hoiab kõhu täis ja meeled ärksad.
Õhtusöök: 7-8 paiku. Pidulik sündmus, mis on päevatööde ja -tegemiste kokkuvõtmise aeg. Enne lauaäärde istumist katab meesterahvas ülakeha ja naisterahvas otsib välja väikese kleidikese või kenama pluusi. Hõrk praad või küpsetis täidab meeled ja kõhu. Lõpetuseks magustoit.
Kui soovid õhtu veeta rannarestoranis anna sellest varakult meeskonnale teada, siis on selge kui palju tuleb õhtusööki valmistada, kui üldse.
Vedelike tarbimine: Kuumas kliimas on oluline juua palju vett, lisaks mahla või jääteed. Keha higistab kogu aeg ja palju ning see tuleb kompenseerida pideva vedeliku tarbimisega. Vette võid lisada pisut soola ja sidrunit.
Alkohol: Kangema kraami kättesaadavus ja hinnad on eri maailma paigus väga erinevad. Selleks, et asja mitte liiga keeruliseks ajada, siis kohalikku alkoholipoodi saab igaüks enne purjekale tulemist ise külastada ja vajalikud joogid endale osta. Kui Sinu seltskonnal on eelnevalt teada, mida tarbitaks, siis võib ka meeskonnal paluda see käik ära teha ja omavahel hiljem arved klaarida.
Suitsetamine: Pole üldse patt. Merele sobib hästi piip. Tubakat on tihti lihtsam hankida, kui harjumuspärane pakk margi suitsu. Suitsetatakse vaid välitekil, pigem ahtris.
Olmelist:
Purjekal on pesumasin, mida saate riiete pesemiseks kasutada.
Purjekal on jäämasin, et jook ikka külm oleks.
Purjekal on nõudepesumasin, et pikalt toimkonnas olema ei peaks.
Purjekal võid ka ise oma kulinaarsed oskused proovile panna.
Purjekal on TV, audiosüsteem jms.
Purjekal EI OLE internetti, selle kohaliku kaardi saab reeglina osta.
Voodipesud vahetatakse vähemalt korra nädalas.
Üks käterätik ja saunalina on olemas.
Mage vesi kallis kraam: kuigi ümberringi on vaid suur veteväli on see vesi väga soolane. Riietel ja kehal muutub soolane vesi kleepuvaks, ligedaks massiks, mis päris kuivada ei lasegi. Peale iga ujumiskorda lase end ahtris asetseva mageveeduššiga üle.Kõik riided, jalanõud jms, mis mereveega kokku puutub loputa mageveega üle.
Magevett tehakse masinaga mereveest, kuid reisijaid on palju ja veehulk piiratud, seega suhtu mageveesse respektiga. Kui pesed hambaid, juukseid või seebitad keha sulge vahepeal kraan.
WC: kindel on üks – pole vahet kui hea on klosetisüsteem, umbe läheb ta kindlasti - pigem varem, kui hiljem! Seega kasuta võimalikult vähe paberit ja võimalikult palju WC poti kõrval asetsevat käsi dušši.
Arvesta teistega: Kui kõik soovivad TV vaadata, muusikat kuulata, tantsida ja pidutseda siis on see OK. Kui tunned, et vaid Sinule meeldib raske rock või Anne Veski „Roosiaia kuninganna“, siis pigem pane pähe kõrvaklapid ja naudi! Teised saavad nautida mere vaikset loksu ja päikeseloojangut omad mõtted peas.
Vahikorrad: Kui Sinu reisi jooksul ollakse merel 24 tundi, siis määrab Kapten vahikorrad. Ühes vahis on kaks inimest, kellest vähemalt ühel võiks olla eelnev meresõidu kogemus. Vahikord kestab 2x3tundi ööpäevas.
Mere turvalisus: täpsemad juhised annab Kapten: kus asuvad päästevestid, kus päästeparv, millised on mereturvalisuse aabitsatõed, kuidas tuleb käituda olukorras MEES ÜLE PARDA! Jms.
Turvaline ja meeldiv merereis on paljuski kinni just Sinu enda käitumises.
Kui sul on hirm või merehaigus ära ole sellega üksi, jaga seda teistega, ära häbene!
Kuula, mis laevaperel öelda on.
Kapteni sõna on seadus .... ja alles siis tuleb oma arvamus, elukaaslase arvamus, tuttava arvamus ..... jms....
Jäta EGO koju!
Lase hing ja meel vabaks ning puhka ja naudi!